Menu

Godziny pracy

Tel (24) 231-21-69

Otwarte 08:00 - 17:00

W dniach Pon - Piątek

(24) 231-21-69 kontakt@profil-tech.com.pl biuro@profil-tech.com.pl

Szafki przyrządowe i przetwornikowe

Urządzenia typu AKPiA, czyli między innymi przetworniki ciśnień i różnicy ciśnienia wraz z osprzętem, wymagają odpowiedniego zabezpieczenia. Aby mogły niezawodnie i bezpiecznie funkcjonować i służyć, muszą być chronione przed zewnętrznymi warunkami atmosferycznymi , oraz przed różnego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi. I do tego celu służą specjalne szafki przyrządowe, występujące również pod nazwą szafki przetwornikowe. Są one stosowane do zabezpieczania układów pomiarowych, które umieszcza się na rurociągach technologicznych.

Szafki przyrządowe oraz przetwornikowe to specjalność naszej firmy. Oferujemy te produkty w wersji standardowej (nieantystatycznej)  i antystatycznej. Szafki przyrządowe dostarczamy również z pełnym wyposażenie, np. szafki przetwornikowe wraz z przetwornikiem ciśnienia lub różnicy ciśnień , manifoldem , zaworami, ogrzewaniem elektrycznym (strefa zwykła oraz strefa zagrożona wybuchem EEx) czy orurowaniem. Nasze szafki przyrządowe to nie tylko zabezpieczenie przed czynnikami atmosferycznymi czy uszkodzeniami natury mechanicznej, ale także zabezpieczenie przed korozją oraz wyciekami chemicznymi z instalacji. Co więcej, szafki przetwornikowe to także skuteczna ochrona przed osobami niepowołanymi (zamknięcie na klucz patentowy), które tym sposobem nie będą mogły dostać się do przetworników i innych układów pomiarowych.

Proponowane tu szafki przyrządowe są wykonane z wyjątkowo wytrzymałego materiału, o właściwościach niepalnych. Szafki przyrządowe wzmocnione są włóknem szklanym. Elementy osprzętu, np. zawiasy czy zamki kabłąkowe, są z kolei wykonane ze stali o właściwościach zapewniających odporność na działanie kwasów. Nasze szafki przetwornikowe można zamontować zarówno do ściany, jak i do rury pionowej.

Oferujemy szafki przetwornikowe o różnych parametrach i z wykorzystaniem różnych technologii wykonania. Mogą mieć one właściwości antystatyczne, posiadać wewnętrzną izolację cieplną (termiczną), ogrzewanie elektryczne (dla strefy zwykłej oraz strefy EEx) i parowe , okienko ze szkła hartowanego czy też zamek na klucz patentowy – wszystko wedle potrzeb klienta. Produkowane przez nasz szafki przyrządowe (przetwornikowe) posiadają niezbędne certyfikaty poświadczające spełnianie norm i gwarancję najwyższej jakości, bezpieczeństwa i niezawodności. A do tego zawsze dokładamy konkurencyjnie niskie ceny.