Menu

Godziny pracy

Tel (24) 231-21-69

Otwarte 08:00 - 17:00

W dniach Pon - Piątek

(24) 231-21-69 kontakt@profil-tech.com.pl biuro@profil-tech.com.pl

Koryta kablowe

Jednym z elementów naszej oferty są koryta kablowe i drabiny wraz osprzętem kształtek i zamocowań. Te wykonane z różnego rodzaju stali (blacha stalowa Sendzimira , blacha stalowa czarna , blacha aluminiowa , blacha nierdzewna AISI 304 oraz blacha kwasoodporna AISI 316) elementy kładzionej przez nas instalacji elektrycznej, to bardzo przydatna konstrukcja umożliwiająca bezpieczne oraz wygodne umiejscowienie przewodów. Koryta kablowe mogą dodatkowo być malowane proszkowo na kolor RAL. Zaleta ekonomiczna tego rozwiązania jest widoczna na pierwszy rzut oka – koryta kablowe nie tylko ułatwiają stworzenie instalacji, ale również w prosty sposób pozwalają nam rozbudować ją wedle potrzeb i uznania. Koryta kablowe i drabiny posiadają system kształtek oraz konstrukcji wsporczych dzięki którym możliwa jest różnorodna konfiguracja trasy kablowej. Koryta kablowe wraz z osprzętem chronią instalację elektryczną przed warunkami atmosferycznymi oraz uszkodzeniem mechanicznym przewodów.

Produkujemy dwa typy koryt kablowych (perforowane i nieperforowane) odpowiednio dostosowując ich wybór do potrzeb naszych klientów. Ważne jest bowiem, czy zostaną wykorzystane w budownictwie przemysłowym lub mieszkaniowym czy może na potrzeby rozdzielnic lub szaf sterowniczych. Koryta kablowe to gwarancja wysokiej odporności na czynniki zewnętrzne, a także zdolności funkcjonowania w trudnych warunkach np. w zakładach chemicznych, petrochemicznych lub kopalniach.

System koryt i drabin kablowych oraz kształtek i zawieszeń służy do budowy tras kablowych i instalacjach przemysłowych . Wykorzystuje się go do układania linii kablowych niskiego i wysokiego napięcia, kabli sterowniczych i sygnalizacyjnych oraz elastycznych rurek transportujących media przemysłowe. Koryta i drabiny kablowe oraz ich kształtki pozwalają na łatwy i szybki montaż całej trasy zarówno na estakadach, jak i na konstrukcjach wsporczych w budynkach przemysłowych. Zapewniają dużą trwałość, wytrzymałość oraz sztywność trasy. System jest przyjazny dla środowiska oraz funkcjonalny i estetyczny.

Koryta kablowe , drabiny i kształtki wraz z całym osprzętem mogą być wykonane z blachy stalowej czarnej i po prefabrykacji cynkowane ogniową metodą zanurzeniową , z blachy ocynkowanej metodą Sendzimira , oraz na życzenie klienta z blachy aluminiowej lub blachy nierdzewnej AISI 304 oraz kwasoodpornej AISI 316.

Koryta kablowe mogą być również malowane proszkowo na wskazany kolor przez klienta wg wzornika RAL.